środa, 25 listopada 2009

Backspin

Backspin jest to rotacja 360st startująca z pozycji Fade. W zależności od latawca i napięcia drugiej linki (tej która nie inicjuje obrotów) rotacja odbywa się wokół osi wyznaczonej przez centralną rurkę lub bardziej płasko wokół osi prostopadłej do ziemi - a najczęściej gdzieś pomiędzy :)

Aby wykonać backspin wystarczy szarpnąć za jedną z linek, aby zatrzymać trzeba skontrować pod koniec rotacji drugą linkę - z tym jest trudniej.
Generalnie backspin jest w miarę prosty jak już się umie wprowadzić latawiec w pozycję fade.
Warianty:
- multi backspin - wielokrotna rotacja w jednym kierunku, tutaj wystarczy pod koniec rotacji szarpnąć jeszcze raz tą samą linkę. Na FA nie ma pojęcia multi, trick o nazwie backspin to 3 rotacje.
- backspin cascade - rotacja raz w jednym kierunku raz w drugim, szarpiemy linkami na zmianę w momencie gdy latawiec znajduje się w pozycji fade. Tego mi jeszcze nie udało mi się osiągnąć (nie próbowałem).

Przy multi, rotacji można wykonać b. dużo - przy ostatnich próbach zakręciłem 8 razy. DPMama ma w swoim profilu filmik ze 108 backspinami. Przy rotacjach trzeba złapać rytm i już samo idzie (przypomina to trochę kręcenie np. skakanką).

Sam backspin jest podstawą kilku trików, np. Jacobs Ladder.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz